Każdy z projektów możemy wybudować w jednej z dwóch ciepłych technologii.
Wybór należy do Ciebie!

Technologia murowana

Technologia murowana Ytong

Zewnętrzne ściany domu z bloczków Ytong Energo Ultra +
Ytong EnergoUltra+ to najcieplejszy materiał do wznoszenia energooszczędnych domów. Ściany zbudowane z bloczków Ytong EnergoUltra+ są nie tylko ciepłe i zdrowe, ale i oddychające. Do produkcji bloczków wykorzystuje się wyłącznie naturalne surowce: piasek, wapno i wodę.

Ściana o grubości 48 cm to gwarancja ciepła i energooszczędności Twojego domu.

fot. Xella
fot. Xella

Dzięki nowoczesnej, ciepłej i solidnej technologii murowania ścian oszczędzamy Twój czas i pieniądze! W przypadku ścian dwuwarstwowych ocieplenie ściany to dodatkowy koszt. W przypadku ściany jednowarstwowej nie ma go, bo warstwa ocieplenia po prostu nie jest potrzebna. Wybierając ścianę jednowarstwową, oszczędzasz na bardzo kosztownym wykonawstwie.

Skrócenie czasu budowy ze względu na brak konieczności dodatkowego ocieplania budynku.
Budowa ściany jednowarstwowej w technologii Ytong EnergoUltra+ to także oszczędność czasu. Czas murowania jest przynajmniej o połowę krótszy niż w przypadku ściany dwuwarstwowej. Nie są potrzebne dodatkowe, bardzo czasochłonne prace dociepleniowe. Krótszy czas budowy to szybsze zakończenie całej inwestycji i mniejsze koszty. To dlatego nasza oferta jest tak atrakcyjna!

Ytong EnergoUltra+

Technologia Ytong Panele SWE

Najszybsza budowa ścian konstrukcyjnych z panelami SWE

Ytong Panel i Ytong Panel SWE to system wielkowymiarowych paneli z betonu komórkowego do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych.

Wielkowymiarowe panele z betonu komórkowego Ytong Panel SWE oferują szybki i efektywny montaż zarówno ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. System ten łączy w sobie korzyści wynikające z prefabrykacji oraz wyjątkowe cechy betonu komórkowego, takie jak doskonała izolacja termiczna i precyzyjność wymiarowa elementów.

Ytong Panel SWE pozwala wznosić ściany nawet 4 razy szybciej niż w tradycyjnych technologiach drobnowymiarowych!

Zespół składający się z dwóch monterów i operatora dźwigu może w ciągu jednego dnia roboczego (8 godzin) zbudować nawet 150 m² ścian korzystając z systemu paneli SWE. Dodatkowo, z użyciem Ytong Panel SWE Ultra+, możliwe jest wzniesienie ścian jednowarstwowych o wysokiej efektywności energetycznej.

Ytong Panel SWE – system do szybkiej budowy ścian konstrukcyjnych. Podstawowe etapy montażu.

Zalety systemy Paneli SWE

Technologia szkieletowa

Konstrukcja z Drewna KVH

Konstrukcja domu w technologii szkieletowej jest oparta na drewnie KVH – to nowoczesny, solidny materiał konstrukcyjny o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Drewno KVH charakteryzuje się tym, że jest drewnem litym, klejonym, czterostronnie struganym a następnie jest fazowane oraz suszone do 16% wilgotności.

Drewno KVH spełnia wszelkie normy i standardy, a jego produkcja jest kontrolowana przez certyfikujące instytuty zewnętrzne.

Używanie drewna KVH zapewnia, że konstrukcja jest stabilna poprzez wytrzymałość i utrzymywanie wymiarów drewna, dlatego stawiamy na drewno KVH.

PIANA POLIURETANOWA PUR

Docieplenie domu w technologii szkieletowej zapewnia użycie trwałej, ciepłej i oddychającej otwarto komórkowej piany poliuretanowej PUR.

Zastosowanie piany do izolacji termicznej odpowiada za jeszcze większą oszczędność energii a co za tym idzie, oszczędności budżetu na koszty ogrzewania domu. Piana PUR nakładana jest metodą natryskową pomiędzy konstrukcję szkieletową, dzięki temu całkowicie eliminujemy ryzyko powstawania pustych przestrzenia oraz mostków termicznych. Dodatkową zaletą piany otwarto komórkowej jest fakt, że pracuje i amortyzuje każde, nawet mikroskopijne ruchy ścian budynku.

Dzięki zastosowaniu izolacji z ciepłej piany PUR od wewnątrz, ściany domu szkieletowego w tej technologii nie wymagają dodatkowego docieplenia np. styropianem od zewnątrz, ponieważ piana PUR zapewnia bardzo dużą izolację cieplną. To rozwiązanie oszczędza dużych, kosztownych nakładów pracy, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności inwestora, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na wykończenie domu.

Porównując docieplenie pianą PUR do docieplenia wełną mineralną w domach szkieletowych, można zauważyć spore plusy na korzyść tej pierwszej. Piana PUR jest materiałem bezpiecznym dla naszego zdrowia i otoczenia. Piana nie pyli się i nie emituje szkodliwych substancji. W przeciwieństwie do wełny mineralnej piana PUR nie jest również miejscem atrakcyjnym dla gryzoni i insektów. Ważną właściwością jest także jej wyjątkowa trwałość, odporność na odkształcanie oraz mniejsze obciążenie konstrukcji szkieletowej budynku, niż w przypadku wełny mineralnej.

Izolacja pianą PUR pozwala nam przede wszystkim zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu szkieletowego, co podczas użytkowania budynku okazuje się bardzo opłacalną inwestycją.

lub

PŁYTY FERMACELL

Płyta FERMACELL to sprawdzoną jakość dzięki wyjątkowej, kompleksowej koncepcji, która rozpoczyna się już w procesie produkcji. Płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL są złożone z gipsu i włókien celulozy, uzyskiwanych w procesie recyklingu. Na liniach produkcyjnych, sterowanych komputerowo, po dodaniu wody, lecz bez innych materiałów spajających powstaje pod wpływem wysokiego ciśnienia homogeniczna mieszanka tych dwóch naturalnych składników w formie twardych płyt, które są następnie suszone i przycinane do odpowiednich formatów. Jest to innowacyjny i ekologiczny sposób produkcji, poddawany ciągłej dokładnej kontroli jakości. 

PŁYTA GIPSOWO-KARTONOWA od wewnętrznej strony

Płyta gipsowo-kartonowa to uniwersalny materiał wykończeniowy, który pozwala na skonstruowanie trwałego pokrycia ścian wewnątrz konstrukcji szkieletowej domu. Płyta jest materiałem lekkim, który nie obciąża dodatkowo ścian. Stanowi doskonałą izolację akustyczną i cieplną, jest też dodatkowym zabezpieczeniem przeciwogniowym. Jest łatwa do montażu i można ją dowolnie malować.

Wybór technologii budowy domu zależy tylko od Twoich własnych preferencji.

Obie technologie to solidność, ciepło i komfort mieszkania na długie lata.

Wybierz swój dom już teraz i zaczynajmy jego budowę!

Poznaj nas lepiej i powierz nam budowę swojego domu

Domy, które budujemy są

Napisz do nas